Типи інверторів
Мережевий інвертор передає перетворений змінний струм АС в існуючу однофазну або трифазну мережу безпосередньо, без використання акумуляторних батарей. Широко використовуються на домашніх та промислових об'єктах, головним завданням яких є скорочення витрат на електричну енергію, а також її продаж за "зеленим" тарифом.
Автономний інвертор застосовується в автономних сонячних станціях, призначених для забезпечення гарантованого або резервного електропостачання на об'єкті. Такий інвертор може бути підключений до електричної мережі, або працювати повністю автономно. Може служити в якості джерела безперебійного живлення. Також, замість мережі можна використовувати бензо- дизель, або газогенератор. Наявність акумуляторів обов'язкова. Можлива наявність вбудованого контролера заряду АКБ від сонячних батарей.
Гібридний інвертор поєднує в собі функції мережевого і автономного інверторів, має безліч пріоритетів живлення навантаження і заряду АКБ, часто реалізована можливість "змішування" енергетичних потоків від різних джерел для живлення навантаження або заряду АКБ. Може передавати енергію в централізовану мережу для економії споживання і / або продажу по Зеленим тарифом. Ціна такого типу інверторів вище двох перерахованих раніше.
Параметри і характеристики інверторів
- Вхідна напруга. Необхідно правильно співвіднести потужність і напругу, для виключення втрат енергії в точках з'єднання проводів.
- Номінальна і пікова вихідна потужність. В ідеалі, повинна дорівнювати сумі максимальних потужностей всіх навантажень.
- Форма вихідної напруги. Краще вибрати інвертор з чистою синусоїдою, форма напруги якого нічим не відрізняється від форми напруги централізованої мережі.
- Захист. Якісний інвертор повинен бути забезпечений захистом від: короткого замикання, збоїв напруги акумуляторів, перегріву і перевантаження.
- ККД. Від цього параметра залежить кількість втрати енергії, отриманої від сонця. Оптимальний варіант ККД - не менше 90%.