Завданням системи опалення є забезпечення комфортних параметрів температури в приміщенні. Існують різні системи, які дозволяють нам виконати це завдання: такі як водяне, повітряне та інфрачервоне опалення і т.д.
Найбільше застосування для частого будівництва отримали системи водяного опалення.
Основними елементами такої системи є:
Основним призначенням автоматичного управління системою опалення є підтримка відповідної розрахункової температури в заданому приміщенні та економія енергоресурсів.
Існують два основних види регулювання - це якісний (коли ми змінюємо температуру теплоносія), або кількісний (коли ми змінюємо кількість теплоносія, що приходить до опалювального приладу). Найчастіше зустрічається спільне використання даних методів. Найбільшого поширення в Україні набули системи автоматичного регулювання по температурі теплоносія зворотного трубопроводу.
так як при вирівнюванні температури в подаючому і зворотному трубопроводі - джерело теплопостачання відключається. Тобто ми змінюємо кількість тепла, яке безпосередньо надходить від джерела.
Останнім часом все більшої популярності набирають системи опалення, де регулювання температури в приміщенні залежить не тільки від температури зворотного трубопроводу, а й від температурного датчика. Температурний датчик може знаходиться зовні або всередині приміщення. На підставі його свідчень будується температурна крива, по якій джерело теплопостачання змінює температуру трубопроводу, що подає. Так, наприклад, якщо зовнішня температура навколишнього середовища +3 ℃, нам немає необхідності нагрівати теплоносій в системі до 70 ℃, а цілком достатньо 35-40 ℃, що дозволить в більшості випадків отримати комфортні 20-25 ℃ всередині приміщення.
відповідно, зростають витрати на підтримку системи опалення. Дедалі більшого поширення починають отримувати системи зонального управління. Зональне управління може бути механічним або електронним. Механічне зональне управління здійснюється за допомогою термостатичного клапану з термостатом на опалювальному приладі. Електронне зональне управління приміщення (зони системи опалення) здійснюється за допомогою кімнатного датчика температури (електронного термостата) і виконавчого механізму (сервоприводу). На даний момент на ринку України представлений широкий вибір систем зонального управління, як в дротовому, так і в бездротовому виконанні.
вже давно вийшли за рамки класичного управління мікрокліматом в приміщенні. Так, більшість бездротових систем дозволяють виконувати функції комфортного (розумного) будинку. Наприклад: управління своїм будинком перебуваючи в будь-якій точці світу через інтернет, автоматична зміна температури в приміщенні в залежності від геолокації споживача, підключення розумних розеток та датчиків вологості. Застосування системи зонального регулювання температури дозволить Вам не тільки отримати комфорт і затишок в домі - але і заощадити від 30 до 45% на експлуатаційних витратах.
Фахівці компанії Ренеко допоможуть у виборі автоматичного управління Вашою системою опалення, з огляду на поставлені завдання і побажання.