Згідно з прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), вартість електричної енергії для непобутових споживачів буде зростати щорічно: + 15% в 2020 році, ще + 12,5% слід очікувати в 2021 році.
Скорочення поточних витрат і підвищення рентабельності.
Застосування мережевої сонячної електростанції для власних потреб дозволить скоротити витрати на електроенергію сумарно за рік на 30-50%. У тому числі в весняно-літній період до 90%, в осінньо-зимовий - близько 10-20%, в залежності від характеру споживання.
Сума, зекономлена на живленні "власної" енергії сонця, буде рости з кожним роком, згідно підвищенню вартості електроенергії.
Тому, кому не вигідно підключати Зелений тариф для юридичних осіб. Наприклад, СЕС не великої потужності на дахах адміністративних і комерційних будівель. Вартість приєднання до зовнішніх мереж велика, і становить істотну частку в сумі реалізації проекту, а іноді може навіть перевищувати ціну обладнання та будівельно-монтажних робіт! Або для тих, хто не бажає втрачати час на оформлення документів, необхідних для підключення ЗТ, кому потрібно використовувати сонячну енергію відразу після будівництва СЕС.
Принцип дії сонячної станції, що працює на власні потреби майже не відрізняється від СЕС, розрахованої на продаж електроенергії. Все так же фотоелектричні модулі перетворюють енергію світла в постійний електричний струм, а мережевий інвертор перетворює постійний струм в змінний і "підживлює" мережу. З одним лише винятком - об'єкт, який працює за Зеленим тарифом створює перетікання енергії в зовнішню мережу, в даному ж випадку цей перетік блокується.
Справа в принципі реалізації виробленої енергії за Зеленим тарифом. Оплачується саме перетікання в зовнішню мережу, яке відбувається після повного забезпечення енергією навантажень, які перебувають на лінії живлення, якщо вони є. А враховується ця енергія спеціальним двонаправленим лічильником.
В даному ж випадку на об'єктах без Зеленого тарифу, двонаправлений лічильник встановити поки не можливо по законодавству і перетоки енергії загрожують власникові штрафом, в уникненні чого необхідно стежити за їх відсутністю. Найбільш економічно доцільний спосіб вийти з положення - це динамічне регулювання потужності сонячної установки, реалізація функції zero-feed-in, zero export, тобто, нульовий віддачі в мережу. Суть полягає в установці спеціального приладу, який постійно відслідковує навантаження і перетоки в мережі і динамічно регулює потужність установки, такого як Smart Meter від Fronius і працює спільно з інверторами даного виробника. В результаті, енергії виробляється не більше, ніж потрібно для живлення навантажень і відсутнє "перетікання" в зовнішню мережу.
Графік енергетичного балансу підприємства з працюючою СЕС.