fbpx
Сонячні станціі для підприємств Розрахувати вартість Контакти Про нас Блог

Як вибрати сонячні панелі?

Правильний підбір комплекту сонячних батарей - не така вже й проста задача, адже вона виникає в житті споживача не так часто. У цій статті ми перерахуємо основні критерії, на які необхідно звернути увагу перед тим, як купити сонячні панелі. 

Тип сонячної панелі

Сонячні панелі розрізняють трьох типів:

  • полікристалічні 
  • монокристалічні 
  • тонкоплівкові

Останні не набули широкого поширення на даний момент, так як відчутно поступаються за своєю продуктивністю кристалічним модулям.

Монокристалічні сонячні батареї виготовляються з цільного кристала кремнію. Процес досить трудомісткий і витратний, що сприяє більш високій вартості. 

Ціна ж полікристалічних фотоелектричних модулів нижче, за рахунок виробництва за менш дорогою технологією та більш простим способом.

Как выбрать солнечную панель
Статистика: у 90% випадків сонячні електростанції комплектуються полікристалічними панелями.

Напруга холостого ходу

Вимірюється на клемах сонячної панелі без навантаження. Знайти цей параметр можна в специфікації до сонячній батареї. 

Це важливий показник для визначення максимально можливої напруги, яке може видавати сонячна батарея.

ККД. Ефективність перетворення сонячного світла

Чим більше ККД - тим менша площа модулів потрібно для генерації енергії. Ефективність монокристалічних панелей на 2-4% вище, ніж у модулів полікристалічного типу. 

Температурний коефіцієнт

Цей показник відображає, як впливає підвищення або пониження температури на вихідний струм і вихідну напругу модулю. У разі підвищення температури струм підвищується, напруга і потужність модуля зменшуються. Отже, чим менше температурний коефіцієнт зміни потужності, тим краще. 

Термін експлуатації і гарантійний термін

Термін експлуатації сонячних панелей складає не менше 25 років. 

Гарантія від виробника на сонячні панелі надається двох типів: 

  • на продукт ("product warranty") - це гарантія від поломки, викликаної виробничим браком. Найчастіше термін такої гарантії складає 10-12 років, в залежності від виробника. 
  • на продуктивність ("performance warranty") - гарантія на продуктивність становить 25 років при збереженні не менше 80% потужності. 

Виробник

Ринок систем альтернативної енергетики представлений безліччю виробників сонячних панелей. Бажано, щоб виробник був відомий і мав багаторічну історію. Про затребуваність можна судити за списком Tier-1 авторитетного фінансово-аналітичного агентства Bloomberg. Такими вважаються виробники, які мають власний повний цикл виробництва: від виробництва фотоелектричних елементів до збірки сонячних панелей. 

Компанія Reneco працює тільки з перевіреними виробниками, в числі яких: Suntech, Trina Solar, Longi Solar, Jinko Solar, JA Solar, Risen, Seraphim Solar.

Читати також: Як вибрати сонячну електростанцію для будинку?