fbpx
Сонячні станціі для підприємств Розрахувати вартість Контакти Про нас Блог

Нагрівання басейну сонячним колектором

Сонячні колектори - це пристрої, які за допомогою спеціального покриття "абсорбера" збирають теплову енергію від сонячного світла і нагрівають рідину, що не - теплоносій, який через теплообмінник передає теплову енергію від колектора воді в бойлері або в чаші басейну закритого або відкритого типів.

У практиці реалізації систем з сонячним колектором дуже часто застосовується наступний алгоритм: геліосистема проектується для нагріву води в басейні. В опалювальний сезон вся теплова енергія, отримана від сонця, передається системі опалення.

Таким чином досягається максимальна ефективність застосування геліосистеми. Такі системи дозволяють економити в рік на нагріванні басейну до 90%, на системі опалення до 30%, на ГВС до 80%.

Солнечный коллектор для бассейна
Всесезонний сонячний колектор ідеально підійде для цілорічного гарячого водопостачання, нагріву води в басейні або підтримки системи опалення

Переваги нагріву води в басейні колектором

  • Швидка окупність
  • Низькі витрати на експлуатацію
  • Можливість підігріву води в басейні без використання основних джерел тепла
  • Простота установки обладнання
  • Не вимагають серйозного обслуговування

Види сонячних колекторів

Залежно від періоду використання, сонячні геліосистеми поділяють двох видів: сезонні і цілорічні. Сезонні колектори мають просту конструкцію і використовуються тільки в теплу пору року, так як в колекторі знаходиться звичайна вода, яка замерзає при мінусовій температурі.

Всесезонний сонячний колектор ідеально підійде для цілорічного гарячого водопостачання, нагріву води в басейні або підтримки системи опалення. Така система передбачає додаткове обладнання: насосна група, розширювальний бак, бойлер, контролер. Отже, вартість даної системи вище.

Типи сонячних колекторів

Розрізняють два типи сонячних колекторів: плоскі і вакуумні. Склад плоских сонячних колекторів включає в себе корпус, абсорбер, мідний теплообмінник і теплоізоляцію. Конструктивні ж особливості таких пристроїв дають можливість запобігати перегрів системи шляхом скидання надлишків тепла в нічний період.

Перетворення сонячного світла в теплову енергію в вакуумних сонячних колекторах відбувається завдяки вакуумним трубкам, покритим спеціальним напиленням. Вакуум - ідеальний утеплювач, завдяки якому мінімізуються теплові втрати, навіть в морозну погоду.

Принцип роботи геліосистеми

Сонячне світло потрапляє на колектор, спеціальне покриття "абсорбер" поглинає і нагріває рідину, що не - теплоносій. Далі теплоносій прокачується циркуляційним насосом по трубопроводу з нержавіючої сталі або міді. Таким чином переноситься теплова енергія від колектора до споживача: системі опалення, ГВП або воді басейну.

Принцип роботи сонячних колекторів

Полягає в наступному: за допомогою насоса фільтрації вода з басейну прокачується через колектор, де безпосередньо нагрівається. Для роботи таких геліосистем не потрібно циркуляційний насос, рідина і трубопровід з нержавіючої сталі або міді. Такі системи розраховані на сезонну роботу (квітень-жовтень), не передбачені для нагріву ГВП і, крім того, такі колектора досить рідко зустрічаються на ринку.

Сонячна система для підігріву басейну

Сонячна система для підігріву басейну будь-якого обсягу і ГВС складається з: вакуумного або плоского сонячного колектора, насосної станції, розширювального бака, бойлера гарячого водопостачання, запірної арматури та трубопроводу.

Для правильного підбору сонячного колектора для басейну важливо врахувати місце розташування басейну, частоту його відвідин, а також необхідну температуру. Для того, щоб забезпечити підтримку заданої температури води в басейні, необхідно правильно розрахувати потужність геліосистеми. Первинний нагрів на початку сезону може зажадати більше енергії, ніж виробляє геліосистема. Однак, розраховувати її потужність з урахуванням первинного нагріву недоцільно.

Теплові втрати з дзеркала відкритих басейнів

Попередній підбір сонячного колектора для басейну можна зробити на базі зведеної таблиці:

Рівень захисту басейнуТемпература води
20℃24℃28℃
З покриттям100Вт/м2150Вт/м2200Вт/м2
Без покриття, вітрозахисний200Вт/м2400Вт/м2600Вт/м2
Без покриття, частково вітрозахисний300Вт/м2500Вт/м2700Вт/м2
Без покриття, не захищений (сильні вітри)450Вт/м2800Вт/м21000Вт/м2

Переваги співпраці з компанією Reneco

Купити в Україні сонячний колектор для нагрівання води в басейні - не проблема в наш час. Для правильного підбору, точного розрахунку і замовлення установки таких систем досить звернутися в компанію Reneco.

Переваги використання сонячних колекторів

  • Економічність
  • Екологічність
  • Пожежна безпека
  • Довговічність