fbpx
Сонячні станціі для підприємств Розрахувати вартість Контакти Про нас Блог

Як вибрати тепловий насос для опалення?

Тепловий насос - це сучасний теплогенеруючий пристрій, який використовує розсіяну теплову енергію з таких природних ресурсів як повітря, грунт і / або вода для нагріву теплоносія системи опалення.

Всередині теплового насосу знаходиться випаровувач, в якому від розсіяного тепла навколишнього середовища нагрівається холодоагент. Холодоагент - це спеціальна рідина, що має фізичну властивість скипати при температурі близько 0° С. Після нагріву в випаровувачу робоча рідина закипає і переходить в газоподібний стан. У компресорі газ стискається, в наслідок чого нагрівається. В конденсаторі нагрітий газ передає тепло системі опалення, після чого охолоджується і знову приймає рідкий стан. Далі холодоагент проходить через дросель (розширювальний клапан), де його тиск знижується до початкового стану. Після цього холодоагент повертається у випаровувач. Контур замикається, процес повторюється.

 

Solar stations Ukraine

Особливості теплових насосів

Тарифна політика держави на ринку енергоносіїв стрімко змінюється, це робить застосування теплового насосу популярнішим з кожним днем. Тепловий насос для будинку навіть невеликої потужності дозволяє значно зменшити витрати на опалення Вашого будинку.

Для опалення, охолодження або безперебійного гарячого водопостачання цей пристрій використовує безкоштовне тепло навколишнього середовища. Однак, для роботи компресора теплового насоса необхідна електроенергія. Оптимальним варіантом вважається комбінування різних джерел тепла в будинку: газового котла з сонячними колекторами і / або тепловим насосом.

Тепловий насос для будинку дозволяє значно зменшити витрати на опалення Вашого будинку

Тепловий насос для опалення

Теплова енергія передається безпосередньо в систему опалення. Такі теплові насоси характеризуються оптимальною роботою з системами опалення з низькою температурою теплоносія, виконаними із застосуванням "теплих" підлог і фанкойлів.

Для роботи з радіаторними, класичними системами опалення необхідно врахувати компенсацію низької температури теплоносія, збільшеною площею опалювальних приладів.

 

Основні види теплових насосів

 • Тепловий насос повітря-вода витягує тепло з повітря, підігріває до необхідної температури і передає воді (теплоносій системи опалення) через проміжний фреоновий контур. Такий теплонасос універсальний за своєю функціональністю і застосовується для роботи не тільки на опалення, а й на приготування гарячого водопостачання та підігрів басейну. З огляду на м'який клімат і високу вартість робіт з буріння - це оптимальний варіант для тих, хто задумався про монтаж насосу для будинку в Одесі.
 • Тепловий насос повітря-повітря забирає тепло у більш холодного зовнішнього повітря, ще більше знижує його температуру, і віддає в опалювальне приміщення. У холодну пору року насоси цього типу забезпечують опалення, а в спекотний період працюють як звичайний кондиціонер. Найбільше застосування знайшли для сезонного обігріву житлових приміщень, а також готельному будівництві.
 • Тепловий насос грунт-вода (геотермальний насос) використовує тепло від грунту і передає воді - теплоносію системи опалення. Грунт має постійну температуру і здатний віддавати тепло незалежно від погодних умов. Найбільше застосування отримали в регіонах з вологим грунтами, де температура навколишнього середовища в опалювальний період досить низька. Недоліком такої системи є висока вартість і відчутні витрати на установку.

 

Види геотермальних теплових насосів

Геотермальні теплові насоси розрізняють двох типів:

 • відкритого (свердловинного)
 • закритого (розсіл-вода)

В тепловий насос свердловинного типу вода потрапляє через свердловину з водоносного шару землі. Такі пристрої відрізняються високою продуктивністю, але мають ряд істотних недоліків.

Для їх використання необхідно передбачити попередню гідрогеологічну розвідку водоносного шару і можливість скидання води після відбору тепла в той же водоносний шар, щоб уникнути його вичерпання. Основною ж перешкодою для поширення такого рішення є забруднення водоносного шару, що є неприпустимим в умовах стрімкого погіршення екологічної обстановки.

Геотермальний тепловий насос "розсіл-вода" має додатковий контур, що дозволяє знімати тепло, не порушуючи екологічний баланс. За своїм розташуванням існує вертикальне та горизонтальне розміщення додаткового контуру. При горизонтальному розміщенні контур повинен розташовуватися нижче точки промерзання грунту. Для збереження ефективної роботи протягом багатьох років, контур не можна закривати будівлями або покривати ділянку асфальтом.

При вертикальному розміщенні контур розташовується в свердловинах, на глибині 20-100 метрів. Таке розташування дозволяє зменшити площу, займану контуром.

 

На що звертати увагу при виборі насоса для опалення?

 • Тип теплового насоса. Найуніверсальнішим рішенням є тепловий насос "повітря-вода" і "повітря-повітря". Найдовговічнішим - "грунт-вода".
 • СОР. Співвідношення між затраченою і виробленою енергією характеризує ефективність роботи теплового насоса.
 • Виконання теплового насоса: спліт-система або моноблок.
 • Можливість вбудованої автоматики для управління системою опалення.
 • Шумові характеристики обладнання.
 • Наявність програмного забезпечення для віддаленого доступу.

 

Параметри розрахунку потужності і ефективності теплового насоса для опалення будинку

 • Тепловтрати об'єкта, які розраховуються з урахуванням матеріалу і товщини огороджувальних конструкцій: стін, покрівлі та вікон і кліматична зона монтажу насоса.
 • Розрахункова температура системи опалення в опалювальний період для кожного конкретного регіону різна і регламентується на підставі ДБН України.
 • Монтаж нової системи опалення, або ж модернізація існуючої.
 • Обладнання, що використовується в системі опалення, на базі якого розраховуються експлуатаційні витрати теплового насоса.
 • Вид експлуатації: моновалентний (тільки тепловий насос) або бівалентний (тепловий насос та додаткове джерело тепла).

Розрахунок теплового насоса для опалення будинку - досить складний процес. Звернувшись в компанію Reneco, Ви отримаєте розгорнутий розрахунок на основі новітнього спеціалізованого програмного забезпечення.