В даний час все більшу популярність отримують енергоефективні джерела тепла, які дозволяють використовувати енергію палива або навколишнього середовища в повній мірі. Але використання таких джерел тепла накладають на нашу систему опалення додаткові вимоги, які необхідно врахувати при її проектуванні та монтажі.
Наведемо приклад: в якості джерела тепла встановлений газовий конденсаційний котел. Для роботи котла в конденсаційному режимі температура в зворотному трубопроводі системи опалення не повинна перевищувати 57 ℃. Але ця температура вже не забезпечує його максимальну ефективність. Для роботи оптимальному режимі вона повинна знаходитися в діапазоні від 35 до 45 ℃. Так як різниця між температурою виходу та повернення трубопроводу в системах опалення в середньому становить 20 ℃, то ми можемо легко отримати рекомендовану температуру подачі до 65 ℃. Це не означає, що котел не працюватиме при більш високих температурах трубопроводу. Просто частина теплової енергії, яку ми раніше використовували на обігрів приміщень, будуть відходити з димовими газами.
Ще більші обмеження на систему опалення накладає вибір в якості джерела теплопостачання теплового насосу. Так як тепловий насос переносить тепло від зовнішнього джерела (тепло навколишнього повітря, грунту, стічних вод і т.д.), до споживача (система опалення), його продуктивність та ефективність роботи залежить від температури джерела зовнішнього джерела і параметрів теплоносія. Якщо взяти для прикладу тепловий насос повітря-вода, ми отримаємо залежність ефективності його роботи (СОР) від перерахованих нижче факторів.
чим вище температура, тим вище ефективність (СОР). І відповідно - чим нижче температура, тим нижче ефективність (СОР). Сучасні теплові насоси можуть працювати на обігрів при значеннях зовнішньої температури не нижче -20 ℃. Якщо установка такого типу теплового насосу відбувається в регіонах з більш низькою розрахунковою температурою на систему опалення, то є необхідність в додатковому гарантованому джерелі тепла, або в виборі іншого джерела теплопостачання.
чим вище температура подачі, тим нижче його ефективність (СОР). І відповідно - чим нижче температура, тим вище його ефективність (СОР). Сучасні теплові насоси можуть працювати на обігрів при температурі подачі не вище 55 ℃. Деякі моделі можуть короткостроково працювати при температурі подачі 60-65 ℃, але цей режим роботи вже є граничним для більшості видів повітряних теплових насосів, і найчастіше застосовується для захисту від розвитку легіонелли в бойлері гарячого водопостачання. Відповідно, вибір джерела тепла впливає і на вибір системи опалення. Систему опалення, в якій температура трубопроводу, що подає не перевищує 60 ℃ прийнято називати низькотемпературною. До основного недоліку низькотемпературних систем віднесемо їх високу вартість в порівнянні з системою опалення класичного вигляду.
для низькотемпературної системи опалення можуть застосовуватися як класичні опалювальні прилади, так і спеціалізовані, спочатку призначені для низькотемпературних систем опалення. Якщо в якості основного опалювального приладу ми вибираємо радіатор, безвентиляторний внутрипідложний конвектор і т.д. нам необхідно збільшити площу опалювального приладу для компенсації тепловтрат приміщення. Більш кращим для низькотемпературної системи опалення є вибір теплої підлоги або вентиляційних опалювальних приладів, таких як внутрипідложний конвектор або фанкойл.
необхідно враховувати рівень виробленого ними шуму, і підбирати їх таким чином, щоб вони працювали на мінімальних обертах вентилятору. Застосування фанкойлів дозволяє нам організувати не тільки низькотемпературну систему опалення, але і систему кондиціонування повітря. При виборі низькотемпературної системи опалення не менш важливим є фактор правильного вибору насосів та діаметрів підвідних трубопроводів.
Звернувшись до фахівців Reneco Ви гарантовано отримаєте систему опалення, яка буде не тільки правильно підібраною, енергоефективною, але і максимально комфортною.