fbpx
Сонячні станціі для підприємств Розрахувати вартість Контакти Про нас Блог

Низькотемпературна система опалення

В даний час все більшу популярність отримують енергоефективні джерела тепла, які дозволяють використовувати енергію палива або навколишнього середовища в повній мірі. Але використання таких джерел тепла накладають на нашу систему опалення додаткові вимоги, які необхідно врахувати при її проектуванні та монтажі.

Наведемо приклад: в якості джерела тепла встановлений газовий конденсаційний котел. Для роботи котла в конденсаційному режимі температура в зворотному трубопроводі системи опалення не повинна перевищувати 57 ℃. Але ця температура вже не забезпечує його максимальну ефективність. Для роботи оптимальному режимі вона повинна знаходитися в діапазоні від 35 до 45 ℃. Так як різниця між температурою виходу та повернення трубопроводу в системах опалення в середньому становить 20 ℃, то ми можемо легко отримати рекомендовану температуру подачі до 65 ℃. Це не означає, що котел не працюватиме при більш високих температурах трубопроводу. Просто частина теплової енергії, яку ми раніше використовували на обігрів приміщень, будуть відходити з димовими газами.

Ще більші обмеження на систему опалення накладає вибір в якості джерела теплопостачання теплового насосу. Так як тепловий насос переносить тепло від зовнішнього джерела (тепло навколишнього повітря, грунту, стічних вод і т.д.), до споживача (система опалення), його продуктивність та ефективність роботи залежить від температури джерела зовнішнього джерела і параметрів теплоносія. Якщо взяти для прикладу тепловий насос повітря-вода, ми отримаємо залежність ефективності його роботи (СОР) від перерахованих нижче факторів.

Температура зовнішнього повітря

чим вище температура, тим вище ефективність (СОР). І відповідно - чим нижче температура, тим нижче ефективність (СОР). Сучасні теплові насоси можуть працювати на обігрів при значеннях зовнішньої температури не нижче -20 ℃. Якщо установка такого типу теплового насосу відбувається в регіонах з більш низькою розрахунковою температурою на систему опалення, то є необхідність в  додатковому гарантованому джерелі тепла, або в виборі іншого джерела теплопостачання.

Температура трубопроводу, що подає системи опалення

чим вище температура подачі, тим нижче його ефективність (СОР). І відповідно - чим нижче температура, тим вище його ефективність (СОР). Сучасні теплові насоси можуть працювати на обігрів при температурі подачі не вище 55 ℃. Деякі моделі можуть короткостроково працювати при температурі подачі 60-65 ℃, але цей режим роботи вже є граничним для більшості видів повітряних теплових насосів, і найчастіше застосовується для захисту від розвитку легіонелли в бойлері гарячого водопостачання. Відповідно, вибір джерела тепла впливає і на вибір системи опалення. Систему опалення, в якій температура трубопроводу, що подає не перевищує 60 ℃ прийнято називати низькотемпературною. До основного недоліку низькотемпературних систем віднесемо їх високу вартість в порівнянні з системою опалення класичного вигляду.

Низькотемпературна система опалення має ряд переваг:

  • Енергоефективність. Мінімум втрат в навколишнє середовище та вище ККД джерела тепла.
  • Комфортність. Тепло з меншою температурою сприймається людиною краще, і викликає менше негативних ефектів. Також нижча температура опалювальних приладів менше сушить повітря в приміщенні, знижуючи його вологість. У сучасному європейському стандарті ЕN422, ввели таке поняття як «м'яке тепло» для низькотемпературних систем опалення.
  • Безпека. Так як температура опалювальних приладів нижче, нижче і ймовірність випадкових опіків від дотику до них. Ще одним фактором, що впливає на безпеку, можна віднести зниження конвекції (рух нагрітого повітря вгору при нагріванні).

Як опалювальні прилади

для низькотемпературної системи опалення можуть застосовуватися як класичні опалювальні прилади, так і спеціалізовані, спочатку призначені для низькотемпературних систем опалення. Якщо в якості основного опалювального приладу ми вибираємо радіатор, безвентиляторний внутрипідложний конвектор і т.д. нам необхідно збільшити площу опалювального приладу для компенсації тепловтрат приміщення. Більш кращим для низькотемпературної системи опалення є вибір теплої підлоги або вентиляційних опалювальних приладів, таких як внутрипідложний конвектор або фанкойл.

При виборі вентіяторних опалювальних приладів

необхідно враховувати рівень виробленого ними шуму, і підбирати їх таким чином, щоб вони працювали на мінімальних обертах вентилятору. Застосування фанкойлів дозволяє нам організувати не тільки низькотемпературну систему опалення, але і систему кондиціонування повітря. При виборі низькотемпературної системи опалення не менш важливим є фактор правильного вибору насосів та діаметрів підвідних трубопроводів.

Звернувшись до фахівців Reneco Ви гарантовано отримаєте систему опалення, яка буде не тільки правильно підібраною, енергоефективною, але і максимально комфортною.