fbpx
Сонячні станціі для підприємств Розрахувати вартість Контакти Про нас Блог

Автономна СЕС для рибальського будинку/Reneco

Особливості сільських електромереж

Як вирішити питання електропостачання домашнього господарства, коли електричні мережі знаходяться в жалюгідному стані або відсутні зовсім? Коли власник ліній електропередач - садове товариство, яке здійснює поточний ремонт та усуває наслідки природних катаклізмів за рахунок гілок дерев, які з'являються під ногами в результаті цих самих катаклізмів, а також іншого мотлоху? А подібні події можуть досить надовго залишити проживаючих в подібних районах без електрики! Коли виділеної потужності на всіх катастрофічно не вистачає, а власник мереж не має коштів на реконструкцію, і сусіди-абоненти не бажають або не можуть здійснити її за свій рахунок? Якщо маєш будиночок в лісі або на березі річки, і при всьому перерахованому вище хочеться комфортно, як в місті, користуватися електроприладами, перебуваючи при цьому в гармонії з природою? Зазвичай, встановлюється бензо- або дизель-генератор, який розполохує всю живність в окрузі, забруднює повітря вихлопними газами, та «тисне» своїм набридливим шумом. Яка вже тут рибалка, відпочинок і гармонія? Всі ці питання турбували нашого Замовника, який запросив нас на об'єкт з метою розглянути можливість монтажу автономної сонячної електростанції. Крім того, на місці виявилося, що покрівля будинку - двухскатна, а скати спрямовані на схід і захід. 

Ми зробили заміри, узгодили можливі місця розташування обладнання, поцікавилися споживчими звичками Замовника, визначили заплановані електропобутові прилади, які будуть використовуватися і взялися до роботи. 

Моделювання

Моделювання системи показало, що скати, які мають західне і східне розташування - не є великою проблемою, і досить невеликою кількістю фотомодулів цілком можна забезпечити необхідну автономність, з урахуванням сезонності перебування на об'єкті, не зіпсувавши при цьому архітектуру. Напевно, багато з тих, хто цікавиться питанням, хоч раз бачили дах зі скатами на схід і захід, з потворно змонтованими фотомодулями, які інсталятор намагався розгорнути на південь. Нами було вибрано якісне і найбільш гнучке обладнання VictronEnergy (Нідерланди) для збереження можливості подальшої модернізації, якщо потреби Замовника зростуть в майбутньому.

Склад обладнання: 

  • Гібридний інвертор VEMultiPlus-II 48/5000 / 70-50 - 1 шт. 
  • Контролер заряду VESmartSolarMPPT 250 / 100-Tr - 2 шт. 
  • Панель керування VE Color Control GX - 1 шт. 
  • Акумуляторна батарея Pylontech US2000 (2,2 кВт * год / 48 В, LiFePO4) - 8 шт., загальна ємність 17,6 кВт * год 
  • Фотоелектричний модуль ABi-Solar АВ330-60MHC, 330 Wp, Mono HC - 18 шт., загальна потужність 5,9 кВт-пік
  • Кріплення Kripter StringSetterM09 - 2 шт. 

Прогнози 

Згідно з розрахунками, дане обладнання повинно було вирішити питання повної автономності з березня по жовтень, а в інші місяці - покриття енергетичних потреб приблизно на 50%. Це не було проблемою, оскільки передбачалося проводити час на об'єкті в теплу пору року, та при необхідності Замовник допускав можливість використовувати генератор або частково зовнішню мережу.

Більше половини вартості всього проекту довелося на акумулятори Pylontech, вироблені за технологією LiFePO4. Такі акумулятори спеціально призначені для циклічного режиму роботи, глибокого розряду, які мають збільшену кількість циклів. Також, досить цікавим, на наш погляд, рішенням було застосування конструкції власної розробки, що складається з монтажного профілю, люб'язно реалізованої компанією Pront для організації системи кріплення акумуляторних модулів. 

Результат 

Обладнання було змонтовано, також був налагоджений інтернет-моніторинг. Автономна сонячна електростанція очікувала закінчення ремонту на об'єкті та приїзду Замовника. І ось, прийшла пора відпусток, на об'єкті з'явилися господарі- почалася експлуатація. Зростання потреб в потужності не довелося чекати довго. В процесі експлуатації, на об'єкті виникла необхідність в індукційній електропліті та електричному чайнику! Система героїчно забезпечувала живлення несподівано виникших потужностей споживачів без всяких проблем! 

Поки в один вечір п'ятниці вони не були включені одночасно з кондиціонерами та іншими постійними споживачами. В результаті такого "стрес-тесту" інвертор відключив навантаження та почав сигналізувати перевантаження. Вивчивши графіки навантаження з моніторингу, стало зрозуміло, що вихідна потужність інвертору була перевищена вельми значно. І ось тут дуже до речі прийшлася функція паралельної роботи, підтримувана обладнанням VictronEnergy, яка дозволяє підключати кілька однакових інверторів до одного блоку акумуляторів та працює на одне загальне навантаження, або створення трифазних систем! Замовник прийняв рішення доукомплектувати сонячну станцію ще одним MultiPlus-II 48/5000 / 70-50, що і було зроблено. Тепер система має величезний запас по потужності, що приносить комфорт користуванням електроприладами та гармонію з навколишньою природою!