fbpx
Сонячні станціі для підприємств Розрахувати вартість Контакти Про нас Блог

Що отримає власник підприємтва після встановлення сонячноі станціі на власні потреби?/Reneco

Сонячна станція дозволить значно знизити поточні витрати на електроенергію та підвищити рентабельність підприємства. Частина енергії, яка необхідна для живлення виробничих навантажень буде отримана від власної сонячної електростанції, відповідно, вона не буде споживатися з мережі. Також, СЕС дозволить «згладити» піки споживання і уникнути додаткових витрат у вигляді штрафів за максимально допустиму потужність споживання. Собівартість електрики від СЕС, так звана LCOE (levelized cost of energy), розрахована за термін 25 років може становити 10-15 коп. за 1 кВт * год, що значно нижче, ніж тариф на електроенергію для непобутових споживачів. Повернення інвестицій в сонячну електростанцію відбувається, як слід, через 4-6 років. Далі використання СЕС приносить чистий прибуток у вигляді економії коштів на рахунках за електрику. Базова гарантія на інвертори становить 5-7 років, на сонячні фотомодулі 10-12 років, а лінійна гарантія на потужність ФЕМ - не менше 80% потужності через 25 років.

Схема системи на основі обладнання Fronius (Австрія).

Мал.1

Опис принципу дії.

За наявності зовнішньої мережі мережевий інвертор перетворює енергію постійного струму фотомодулів в енергію змінного струму, яка використовується для живлення навантаження. В даній схемі енергія не продається в мережу за "Зеленим тарифом". Надлишкова енергія обмежується наступним чином: спеціальний лічильник енергії вимірює потужність споживання і передає інформацію инвертору, який динамічно регулює свою вихідну потужність, щоб генерувати не більш, ніж потрібно для живлення навантаження в даний момент. За умови вимикання зовнішньої мережі інвертор припиняє генерувати енергію для дотримання європейських стандартів безпеки. Інвертор продовжить свою роботу автоматично як тільки з'явиться зовнішня мережа. Ця схема використовується для об'єктів, де з тих чи інших обставин неможливо або недоцільно отримувати дозвіл на генерацію енергії в мережу. В таких випадках СЕС використовують для зменшення споживання енергії від мережі.

Якої потужності станція мені потрібна і що вона принесе?

Параметри СЕС, як і вигода від її використання є унікальними факторами в кожному конкретному випадку, і звернувшись в компанію Reneco Ви отримаєте найбільш точні на ринку України відповіді на ці питання.

І все ж таки, як правильно все розрахувати та підібрати обладнання?

Найкращий і найбільш сучасний спосіб - провести процес, так званого, імітаційного моделювання проектованої СЕС. Спочатку ми розробляємо концептуальні технічні рішення спеціально під Ваш об'єкт, вивчаємо наявні площі для встановлення ФЕМ з урахуванням Ваших побажань. Потім аналізуємо вплив СЕС на енергетичний баланс об'єкта з урахуванням характеру споживання електроенергії навантаженнями і оптимізуємо рішення. У разі розробки великих об'єктів необхідно буде провести проектування та коригувати модель під проектні рішення. Давати обгрунтовані прогнози нам дозволяє передове програмне забезпечення і унікальний досвід його використання в сфері альтернативної енергетики. Для моделювання погодинного виробництва енергії СЕС ми застосовуємо професійне програмне забезпечення PVsyst. Майбутня СЕС на етапі моделювання (Мал. 2). Мал.2
 

PVsyst

Світовий стандарт для оцінки інвестиційної привабливості об'єктів відновлюваної енергетики, банками, комунальними підприємствами, інвесторами. Програмне забезпечення дозволяє, окрім іншого, аналізувати потужність навантаження в кожну годину часу протягом року і потужність, вироблену СЕС, обчислюючи кількість енергії, яке йде на живлення навантаження, а на основі цих даних розробляється економічна модель об'єкта енергетики. Графіки навантаження і генерації, які експортуються з PVsyst (Рис. 3). Дані результати у вигляді комерційної пропозиції ми надаємо для ознайомлення Замовнику. Інформацію про погодинне споживання електроенергії навантаженнями існуючого підприємства отримуємо від Замовника. Мал.3

Як можна отримати погодинні графіки навантаження?

Є кілька способів керівнику підприємства отримати цю інформацію. Найкращий - звернутися в енергопостачальну компанію, для отримання «вивантаження» погодинного споживання енергії Вашим підприємством за рік в форматі електронних таблиць (Мал. 4). В такому випадку, результати моделювання будуть найбільш точними. Також, енергетик підприємства, як правило, може надати дані фактичних вимірювань навантаження в літній та зимовий режимний день, і ми зможемо використовувати їх - середня точність, тому що відсутня інформація про всі інші дні (Мал. 5). І найменш бажаний варіант - це інформація про помісячне споживанні об'єкта, в цьому випадку можна побудувати графіки, вважаючи споживання рівномірним протягом тижня і протягом доби - що навряд чи буде відповідати дійсності. В такому разі результати моделювання будуть значно погіршені, і слід очікувати значно кращих результатів від використання СЕС.
Мал.4
Мал.5

Переваги СЕС на власні потреби для підприємства від Reneco

  • зниження поточних витрат на електроенергію
  • підвищення рентабельності підприємства
  • «згладжування» піків споживання
  • відсутність додаткових витрат у вигляді штрафів за максимально допустиму потужність споживання
  • термін окупності інвестицій від 2,5 років
  • енергонезалежність підприємства
  • внесок в екологію

Переваги роботи з компанією Ренеко

Компанія RENECO виконає весь комплекс робіт з будівництва сонячних станцій будь складності та потужності. Нашими силами реалізовано ряд проектів з різним участю (від розрахунку річного виробітку і складання фінансової моделі, до генпідряду), розташованих по всій Україні. Маємо власний парк спеціалізованої техніки, машин і механізмів. Для замовлення розрахунку і отримання кваліфікованої консультації зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом.