fbpx
Сонячні станціі для підприємств Розрахувати вартість Контакти Про нас Блог

Вибираємо iнвертор для сонячноi станцii

Сонячний інвертор - це пристрій, головним завданням якого є перетворення отриманого від сонячних панелей постійного струму в змінний.

Інвертор відноситься до основного обладнання будь-якої сонячної електростанції. Важливий елемент, який відповідає за правильну роботу станції - адже кожен вольт, вироблений фотоелектричними панелями, проходить через інвертор.

У цій статті ми коротко розповімо, на що звернути увагу в першу чергу при виборі інвертора.

Тип сонячної станції

Залежно від поставлених завдань сонячні станції бувають: автономні, мережні і гібридні.

Кожна з цих сонячних систем має свої особливості, під які підходить спеціальний інвертор: автономний, мережевий або гібридний.

Детальніше читайте тут: Як вибрати сонячну електростанцію для будинку?

Солнечный инвертор: как выбрать?

Автономний сонячний інвертор "off grid" може бути підключений до електричної мережі, або працювати повністю автономно. Також, замість мережі можна використовувати бензо-, дизель- або газогенератор. Наявність акумуляторів обов'язково. Можлива наявність вбудованого контролера заряду АКБ від сонячних батарей. Може служити в якості джерела безперебійного живлення.

Мережевий сонячний інвертор "on grid" передає перетворений змінний струм АС в існуючу однофазну або трифазну мережу безпосередньо, без використання акумуляторних батарей. Широко використовуються на домашніх і промислових об'єктах, головним завданням яких є скорочення витрат на електричну енергію, а також її продаж за "зеленим" тарифом.

Гібридний сонячний інвертор "hybrid" поєднує в собі функції мережевого та автономного інверторів, має безліч пріоритетів харчування навантаження і заряду АКБ, часто реалізована можливість "змішування" енергетичних потоків від різних джерел для живлення навантаження або заряду АКБ. Може передавати енергію в централізовану мережу для економії споживання і / або продажу за Зеленим тарифом. Ціна такого типу інверторів вище двох перерахованих раніше.

Кожна з сонячних систем має свої особливості, під які підходить спеціальний інвертор: автономний, мережевий або гібридний.

Визначення потужності інвертора

Потужність інвертора визначається потужністю сонячних батарей і максимальною потужністю всіх пристроїв, які можуть бути заживлені в мережу. Визначати необхідно споживану пікову або пускову потужність пристроїв, яка може бути в 5-7 разів більше робочої.

Вхідна напруга

Цей параметр безпосередньо впливає на ефективність роботи сонячної системи.

Рекомендується така напругу:

  • Потужність системи до 600 Вт - 12 В
  • Потужність системи 600-1500 Вт - 24 В
  • Потужність системи понад 1500 Вт - 48 В

Кількість фаз

Для приватного будинку підійде як однофазний, так і трифазний інвертор. Для промислового ж сектора підійде тільки трифазний.

ККД інвертора

Ефективність інвертора - також важливий параметр. Енергоспоживання інвертора не повинно перевищувати 5-10% проходить через нього енергії.

Не радимо використовувати інвертор, показник ККД якого менше 90%.