fbpx
Сонячні станціі для підприємств Розрахувати вартість Контакти Про нас Блог

Обслуговування сонячноі станціі / Reneco

Обслуговування сонячної станції. Чи є необхідність? 

Нас досить часто запитують з приводу необхідного обслуговування для сонячних електростанцій. Постараємося відповісти максимально розгорнуто в цій статті. 

В основному, наведені нижче рекомендації відносяться до всіх типів станцій по частині фотоелектричної підсистеми та мають рекомендаційний характер, але можуть допомогти зберегти безперебійну роботу сонячної станції на багато років. Добре спроектована сонячна система вимагає мінімального обслуговування; проте продуктивність і надійність системи можуть бути поліпшені, при виконанні декількох простих кроків. Пропонуємо ознайомитися з перекладом оригінальної інструкції по експлуатації на фотоелектричні модулі виробництва одного відомого бренду. 

Рекомендації 1-3 

 • Технічне обслуговування повинно виконуватися не рідше одного разу на рік професійним персоналом, завжди в гумових рукавичках і чоботах, з максимальною робочою напругою не нижче 1000 В постійного струму (для модулів з максимальним напруженням системи 1000В), і не нижче 1500 В (для модулів з максимальним напруженням системи 1500В). 
 • Видаляйте будь-яку рослинність, яка може затінювати сонячні фотомодулі: затінення знижує продуктивність. 
 • Переконайтеся, що кріпильні деталі затягнуті належним чином. 

Рекомендації 4-9 

 • Перевірте всі кабелі, щоб переконатися в надійності з'єднань; кабелі повинні бути захищені від попадання прямих сонячних променів і розташовані далеко від ділянок скупчення води. 
 • Переконайтеся, що всі запобіжники в ланцюгу на кожному незаземленому полюсі справні. 
 • Рекомендується перевіряти момент затяжки клемних болтів і загальний стан проводки не рідше одного разу на рік. Також, переконайтеся, що кріпильні деталі затягнуті належним чином. Неякісні з'єднання приведуть до пошкодження масиву. 
 • Замінювані модулі повинні бути одного типу. Не торкайтеся струмоведучих частин кабелів і роз'ємів. Використовуйте відповідні засоби безпеки (ізольовані інструменти, ізоляційні рукавички і т. д.) при роботі з модулями. 
 • Кількість електроенергії, що виробляється сонячним модулем, пропорційна кількості падаючого на нього світла. Модуль з затіненими осередками буде виробляти менше енергії, тому важливо утримувати модулі в чистоті. 
 • Зазвичай дощової води достатньо для підтримки чистоти модулів, проте особливо важливо переконатися, що сонячні модулі будуть очищені до настання літа. Більш регулярного очищення вимагають такі фотомодулі: встановлені під кутом нахилу менш 10 °; розташовані в особливо запилених районах; встановлені в «альбомній» орієнтації, або в районах з високим рівнем забруднення; розташовані поруч з великими скупченнями птахів. 

Рекомендації 10-14 

 • При чищенні задньої поверхні модулю намагайтеся не пошкодити матеріал підкладки. Модулі, які встановлені плоско (кут нахилу 0 °), слід чистити частіше, так як вони не будуть «самоочищатися» так само ефективно, як модулі встановлені з нахилом 10 ° або більше. 
 • У разі, якщо сонячні модулі необхідно очистити, використовуйте м'яку тканину разом з м'яким миючим засобом і чистою водою. Будьте обережні, щоб уникнути сильних теплових ударів, які можуть пошкодити модуль при чищенні. 
 • Мийте модулі з водою, що має температуру, аналогічну очищаємих модулів. 
 • У великих системах перевага очищення масиву від бруду і сміття - це компроміс між вартістю очищення та збільшення вироблення енергії в результаті цієї очищення, і часом повторного забруднення модулів після очищення. 
 • Якщо ви не впевнені, чи потрібно очищати масив або його частину, спочатку виберіть «стринг» масиву, який особливо забруднений, потім: 

  - Виміряйте і запишіть струм, що подається на інвертор з цього ланцюжка. 

  - Очистіть всі модулі стрингу. 

  - Знову виміряйте струм, що подається на інвертор, і розрахуйте % поліпшення від очищення.

  - Якщо поліпшення менше 5%, то зазвичай не варто витрачати сили на очищення.

Рекомендації 15-18 

 • Вищезазначена перевірка повинна виконуватися тільки тоді, коли інсоляція фактично постійна (ясне небо, яскраве сонце, без хмар).
 • Задню поверхню модуля зазвичай не потрібно чистити, але, якщо це буде визнано за необхідне - уникайте використання будь-яких гострих предметів, які можуть пошкодити матеріал основи. 
 • При ремонті накрийте лицьову поверхню модулів непрозорим матеріалом. Модулі при впливі сонячного світла генерують високу напругу та небезпечні. 
 • Фотоелектричні модулі оснащені байпасними діодами в розподільній коробці. Це призводить до мінімуму нагрівання модуля та поточні збитки. 

  - Не намагайтеся відкрити розподільну коробку для заміни діодів, навіть якщо вони несправні.

  - В (застарілих) системах, використовують акумулятор, блокуючі діоди зазвичай розміщуються між акумулятором і виходом фотоелектричного модуля для запобігання розрядки акумулятора в нічний час. 

Заміна продукту: 

В разі пошкодження модуля (розбите скло або подряпина на задній стороні) і його необхідно замінити, тоді:

- Дотримуйтесь заходів безпеки, які були перераховані раніше в керівництві. 

- Одягайте стійкі до порізів рукавички та інші засоби індивідуального захисту, необхідні для конкретної установки. 

- Заізолюйте порушений стринг масиву, щоб запобігти проходження струму, перш ніж намагатися видалити модуль. 

- Відключіть роз'єми пошкодженого модулю за допомогою відповідного інструменту для відключення, наданого постачальниками. 

- Замініть пошкоджений модуль.

Також, слід пам'ятати, що мережевий інвертор - це теж важлива частина системи. Що ж рекомендують виробники даного обладнання? Більшість сонячних інверторів з пасивним охолодженням не вимагають ніякого регулярного обслуговування, проте рекомендується очищати радіатори охолодження за допомогою м'якої кисті, що допоможе інвертору краще розсіювати тепло та продовжити його термін експлуатації.