fbpx
Сонячні станціі для підприємств Розрахувати вартість Контакти Про нас Блог

Альтернативні джерела опалення для приватного будинку

У зв'язку з високими тарифами на опалення, застосування альтернативних джерел енергії в системах опалення стає популярнішим з кожним днем.

В деяких випадках, такий тип опалення - єдине рішення. 

Альтернативне опалення актуально, коли:

  • Стоїть завдання зниження витрат на опалення і приготування гарячої води
  • Немає можливості підключення до газу
  • Перебої з подачею газу 

Читайте також: Як вибрати тепловий насос для опалення? 

Солнечные коллекторы для отопления
У деяких випадках, опалення із застосуванням альтернативних джерел енергії - єдине рішення

Теплові насоси

Застосування теплових насосів в якості джерела теплопостачання дуже поширене, так як з їх допомогою можна забезпечити житло як опаленням, так і гарячим водопостачанням. Такі теплогенератори використовують споживану електроенергію на порядок ефективніше електричних котлів і працюють за рахунок таких відновлюваних ресурсів: грунту, повітря, води. Варто зазначити, що для повноцінної роботи теплонасоса потрібно безперебійна подача електрики.

Сонячні колектори

Сонячні колектори застосовуються для нагріву води на потреби ГВП в літній період, для нагріву води в басейнах і для підтримки системи опалення в опалювальний період. 

Ці пристрої збирають сонячну енергію і перетворюють її в теплову. Цей процес, з подальшою передачею тепла на теплоносій, відбувається завдяки спеціальному покриттю, здатному поглинати сонячну енергію - «абсорберу». Теплоносій нагрівається, після чого передає накопичене тепло в бак-накопичувач для подальшого використання в опалювальній системі.

Твердопаливні котли

Ці опалювальні прилади мають високу тепловіддачу. Такі пристрої здатні забезпечити приміщення гарячим водопостачанням. В якості палива використовують вугілля, брикети, гранульований торф, дрова, пелети тощо. При виборі твердопаливного котла слід звернути увагу і на матеріал теплообмінника, а також розмір завантажувального отвору і обсяг камери згоряння, що визначають тривалість роботи одного завантаження палива. 

Головними перевагами твердопаливних котлів є невисока вартість і тривалий період експлуатації. Серед недоліків відзначимо високу вартість палива і необхідність додаткової площі для зберігання палива. 

Вітрогенератори

Вітряки - це пристрої, що перетворюють енергію вітру в електричну. Вітер потрапляє в турбіну, турбіна крутиться, за рахунок чого генерується енергія.

Конструкція таких пристроїв досить проста і складається з вітроколеса з лопатями, підвищуючого редуктора, контролера заряду, щогли інвертора та акумуляторних батарей. Для того, щоб правильно розрахувати необхідну потужність вітрогенератора, необхідно знати площу приміщення та ККД турбіни вітряка. 

Інфрачервоні обігрівачі

Ці опалювальні прилади передають теплову енергію предметів, які при нагріванні віддають отримане тепло в навколишній простір. 

Найчастіше їх використовують, якщо виникає необхідність обігріву частини приміщення або людей, які працюють на відкритому повітрі.

За способом установки розрізняють підлогові, настінні та стельові інфрачервоні обігрівачі. Такі пристрої недорогі і прості в монтажі.