fbpx
Сонячні станціі для підприємств Розрахувати вартість Контакти Про нас Блог

Принцип роботи теплового насосу/Reneco

Принцип роботи теплового насосу

На ринку кліматичної техніки в Україні теплові насоси знайшли своє застосування вже досить давно. Величезна кількість домовласників на власному досвіді переконалися в ефективності таких теплоприладів.

Широко висвітлені переваги теплових насосів як джерел тепла і охолодження, наприклад: їх ефективність, екологічність і найважливіше - економічність.

Але як це досягається, які фізичні процеси відбуваються при роботі теплового насосу? І найголовніше питання: як можна отримати ефективне опалення з холодного повітря на вулиці, або навпаки - прохолоду в будинку, коли на вулиці температура за 30 ℃? 

Нижче коротко відповімо на ці питання.

 Теплові насоси розрізняють за такими параметрами: 

  • за виконанням (в єдиному корпусі або окремо); 
  • за джерелом теплоносія (повітряні, геотермальні і т. д.). 

Тепловий насос - це обладнання, яке складається з чотирьох основних блоків та спеціального холодоагенту, який переносить тепло або холод від одного блоку до іншого. 

Хладагент повинен володіти певними параметрами, наприклад:

  • низька температура кипіння
  • теплоємність

У побутовій техніці таким холодоагентом є різні фреони. 

Розглянемо як працює тепловий насос "повітря-вода". Джерелом тепла такого теплонасосу є навколишнє повітря. Блок теплового насосу, в якому відбирається тепло від зовнішнього повітря, називається випарник. У випарнику рідкий холодоагент (надалі фреон), який має температуру нижче, ніж навколишнє середовище, нагрівається і випаровується, перетворюючись в газ. Для більш ефективного нагріву фреону в випарнику, в його конструкції передбачена установка вентилятору, що дозволяє більшій кількості зовнішнього повітря проходити через випарник за одиницю часу. 

Одним з основних блоків теплового насоса прийнято вважати компресор. Це спеціальний агрегат, який за рахунок застосування зовнішньої енергії стискає нагрітий газоподібний фреон. В результаті стиснення фреону в компресорі, він ще більше нагрівається. Також в результаті роботи компресора фреон переміщається по закритому контуру від одного блоку теплового насосу до іншого. 

Перегрітий газоподібний фреон після компресору надходить в блок - конденсатор, де віддає тепло в існуючу водяну систему опалення, в результаті чого температура фреону зменшується та відбувається його часткова конденсація. Розміри конденсатора та випарника розраховуються заводом-виробником теплового насосу, виходячи з потужності компресору. Для зручності підбору теплових насосів для систем опалення, у кожного виробника представлена ​​ціла лінійка теплових насосів різної потужності.

Охолоджений фреон після конденсатора надходить на розширювальний клапан. При проходженні через розширювальний клапан фреон остаточно конденсується та відбувається його додаткове охолодження. Далі рідкий холодний фреон надходить у випарник і коло замикається. Для більшої ефективності роботи теплового насосу в кожному блоці відбувається автоматичне регулювання параметрів фреону в залежності від температури зовнішнього повітря та температури теплоносія в системі опалення. Якщо система опалення будівлі спроектована та змонтована з можливістю кондиціонування приміщень за допомогою фанкойлів або холодних стін, то автоматика теплового насосу за запитом перемикає його роботу і надлишки тепла з приміщення переміщаються в навколишнє середовище за допомогою фреону. 

За рахунок того, що тепловий насос не генерує тепло або холод, 

а тільки виробляє їх перенесення від джерела до споживача, він має високу енергетичнуефективність. Коефіцієнт перетворення 1 кВт * год електроенергії в теплову (СОР) для теплових насосів перевищує 3,5, а при деяких режимах роботи може досягати і більш високих значень. Це означає, що на 1 кВт * год витраченої електроенергії ви отримаєте 3,5 кВт тепла, що дорівнюватиме 350%. 

Щиро сподіваємося, що наша стаття допомогла Вам розібратися в принципі роботи теплового насосу. Ще більше статей про теплові насоси - тут .  Якщо у Вас залишилися питання, або Ви зацікавлені в проектуванні та монтажних роботах системи клімату в своєму будинку, фахівці фірми Ренеко з радістю допоможуть Вам.