fbpx
Сонячні станціі для підприємств Розрахувати вартість Контакти Про нас Блог

СОР теплового насосу. Що це таке?

Тепловий насос - це сучасний теплогенеруючий пристрій, який видобуває розсіяну теплову енергію з таких природних ресурсів, як повітря, грунт та / або вода для нагрівання теплоносіїв системи опалення.

Формально тепловий насос не виробляє теплову енергію. Подібно водяному насосу, який перекачує воду з рівним джерелом води на споживчому рівні, споживаючи при цьому енергію, тепловий насос перекочує теплоту з низького температурного рівня на споживчий температурний рівень та дозволяє використовувати низькопотенційне (з невисокою температурою), «бросове тепло», яке не можна використовувати без теплового насосу.

При передачі теплової енергії від трохи нагрітої середи (низькопотенциального джерела теплової енергії) до більш нагрітої (теплоносій споживача) тепловий насос витрачає енергію, проте в обсягах, значно менших, ніж передає нагріваємому середовищу.

Читати ще: Як вибрати тепловий насос для опалення?

Для порівняння ефективності різних типів теплових насосів необхідний загальний показник. Таким показником може бути питома витрата палива на вироблення теплоти або коефіцієнт його використання СОР. 

COP теплового насосу (coefficient of performance) - це коефіцієнт продуктивності системи теплового насосу, являє собою кількість виробленої теплової енергії до витраченої електричної, необхідної для його роботи. Чим вище COP теплового насосу, тим нижче витрати на експлуатаційні витрати. 

Чим вище COP теплового насосу, тим нижче витрати на експлуатаційні витрати

Залежить від таких факторів: 

  • Тип апарату 
  • Температура вуличного повітря 
  • Робочі параметри системи опалення 
  • Конфігурація джерела тепла 
  • Система автоматичного контролю 

Максимальна теоретична ефективність (тобто ефективність Карно) теплового насосу розрахована виходячи з першого закону термодинаміки і становить 8,8. Але через втрату енергії при роботі теплового насосу, впливу параметрів джерела тепла (навколишнє повітря, ґрунтові або стічні води і т.д.), а також параметри системи опалення, реально досяжний середній СОР не перевищує 4-4,5. 

Чим менше різниця між вхідною і вихідною температурою, тим вище коефіцієнт потужності. Так як вхідна температура джерела тепла визначається оточуючими умовами, для підвищення коефіцієнта потужності слід прагнути до мінімально можливої температурі подачі. 

Для збільшення коефіцієнту ефективності теплового насосу використовують комплексний підхід. Так СОР теплового насосу може бути поліпшений за рахунок зменшення різниці температур джерела і споживача тепла. 

Для системи опалення це означало б дві речі: 

  • зниження вихідної температури приблизно до 30 ° C, для чого потрібне використання водопровідної теплої підлоги, настінних або стельових фанкойлів 
  • підвищення вхідної температури (наприклад, за допомогою великого наземного джерела або доступу до теплового баку з догріву від сонячних колекторів).

Сам тепловий насос можна поліпшити, збільшивши розміри внутрішніх теплообмінників, що, в свою чергу, підвищує ефективність (і вартість) відносно потужності компресора, а також за рахунок зменшення внутрішнього температурного розриву системи над компресором. Зрозуміло, що ця остання міра робить такі теплові насоси невідповідними для виробництва високих температур, що означає, що для виробництва гарячої водопровідної води буде потрібне окреме джерело тепла.

Купити тепловий насос  в Україні Ви можете зв'язавшись з фахівцями компанії Reneco.